UJET

Úderná jednotka Týn nad Vltavou

Válečný zpravodaj 2008

Sezona ukončena!

Plánovaná sobotní akce 22.11.2008 byla opět zrušena díky rozmaru počasí. K dešti a blátu se tentokrát přidal  mráz a sníh. V těchto podmínkách je lepší zazimovat a šetřit zbraně než být přehnaně akční a na další rok chodit s manuálem. Jedinou výjimkou se ještě může stát akce pořádaná 101. Airborne a tedy Ardeny 2008, 20.12.2008 v okolí Milevska. Hodnocení celého roku je z našeho pohledu jistě kladnou záležitostí. Všem účastníkům akcí 2008 děkujeme a těšíme se na další spolupráci.

(Hra zrušena, sezona ukončena)

Střelba na základně...

 Sobotní akce 15.11.2008 byla naplánována do Čihovického lesa přímo na mateřskou základnu Ujet. I přes malý počet účastníků se celá akce jistě povedla a v mnohém předčila setkání ve větším počtu hráčů. Rychlé přesuny za zvuků granátů a vůně dýmovnic dokreslovaly odlišnost této hry. Z prostoru základny byl využíván jen malý prostor, kde na sebe hráči častěji naráželi a boje tak dostávaly rychlý spád. Úderné jednotce se povedlo, i přes velkou snahu nepřítele, dobýt dvakrát základnu a jednou ji i ubránit. Poděkování patří jistě těm, kteří nezůstali doma a zúčastnili se.

(Hra na dobytí nepřátelského území)

Akce poprvé zrušena!

Plánovaná sobotní akce 8.11.2008 byla poprvé za tuto sezonu zrušena. Místem konání se měla stát mateřská základna UJET na střelnici, ale díky neustávajícímu dešti se ji organizátoři rozhodli zrušit. Velkým lákadlem se jistě stalo povolení pyrotechniky a dýmovnic, které ale doma zahálet nebudou jelikož je celá hra pouze o týden posunuta. Snad počasí dovolí    a jedna z posledních akcí  se tentokrát  podaří.

(Hra zrušena)

Blíží se konec sezony!

 Sobotní akce 01.11.2008 se uskutečnila u Týna nad Vltavou na Kohoutě. Velká účast URS corpse věštila ve vzájemných bojích těžký úkol pro UJET. Úderná jednotka v polovině obvyklého počtu statečně bránila své území, ale na drtivě postupujícího nepřítele klíč nenašla. Celá akce se nesla v duchu Lhoteckého defilé, které nedávalo UJET moc šancí na vítězství. Těžký terén i přes spadané listí napomáhal bránícímu se nepříteli. Přesto však hra proudila v klidném rytmu jednoho z posledních víkendů v tomto roce.

(Hra na obsazení nepřátelského území)

Opět na letišti...

Sobotní akce 25.10.2008 se odehrála na již prověřeném Hodonickém letišti u Bechyně. Slušná účast týmů URS corpse    a 21.Fallshirmtruppe věštila tvrdé boje o hangáry. Avšak pro nedostatek lidí z UJET musely ostatní týmy sáhnout do své sestavy. Útočníci tedy byli vždy posíleni o německé hráče. 21.Fallshirmtruppe  patří velký dík, protože celý tým byl prakticky až do konce akce v roli útočníků. Celý sobotní den skončil  s pozitivním hodnocením a není tedy důvod, proč se za čas nesejít opět na stejném místě.

(Hra na obsazení nepřátelského území)

Big Combat 3

Již ve 4:00 vyrážel UJET na cestu do vojenského prostoru Milovice, aby se mohl zúčastnit tolik opěvované sobotní akce Big Combat. Letos byl její datum stanoven na 18.10.2008. Účast obrovského množství hráčů mělo zaručovat kvalitu na celý den. Od začátku hry bylo vedeno mnoho útoků na pozice obou týmů, ale jen málo z nich dosáhlo nějakého výsledku. Přeplněné budovy se stávaly prakticky nedobytné i díky klasickému nepřiznávání zásahů. Přesto se nedá celá akce hodnotit negativně. Jde přeci o jednu z největších akcí na světě a pořádající tým si do příštího roku doufám uvědomí, co slovo ,,Pořadatel,, znamená.

(Hra na obsazení min. 36 budov nebo získání nepřátelské vlajky)

Úspěšná příprava na Milovice...

V sobotní odpoledne 11.10.2008 se týmy UJET,Fallshirmtruppe a Lhota pod Horami opět sešly po delší odmlce v Neznašovském lese. Ujet se dvakrát podařilo dobýt protivníkův tábor. I když nepříteli nechybělo nasazení ani munice, byl nakonec poražen. Po celou dobu akce hrály všechny zúčastněné týmy kvalitní a vyrovnanou hru. Při dvojí obraně valu kapitulovala úderná jednotka pouze jednou a v součtu splnila generálku na příští akci v Milovicích.

(Hra probíhala do posledního hráče a dobytí obranného postavení)

1. střelba mezi hangáry...

V sobotu 04.10.2008 se konala premiérově akce v bývalém vojenském letištním prostoru u Bechyně. Dostatek hangárů, bunkrů a členitost lesa zaručuje kvalitní hru. Nakonec se, ale nedostavil očekávaný počet lidí . UJET hrál v pěti lidech proti třem. Většinou však útočil a bránění přenechával nepřátelskému týmu Falleshirmtruppe. Zúčastněný německý tým si jistě zaslouží pochvalu a uznání za bránění svých pozic proti přesile. Celá akce byla hodnocena pozitivně a jistě nebude na tomto místě jedinou.

(Hra probíhala formou do posledního hráče)

Základna v obležení...

 V sobotu 20.09.2008 se opět konal jeden z mnoha útoků na mateřskou základnu UJET. Její strategická poloha působí útočníkům vždy nemalé problémy. Hráči byly rozděleni do dvou skupin, tak aby bylo útočníků vždy o jednoho více (5-4). Po dlouhých bitvách, kdy se často měnil majitel vlajky a týmy se předháněly v používání mnoha strategií, byl vyhlášen konec akce. Obě zůčastněné strany se  rozešly smírně.

(Hra probíhala formou recyklace + dobytí vlajky)

 Zteč se nekonala...

V sobotu 20.09.2008 se poprvé konala akce v kopcích u Týna nad Vltavou resp. v místech nazývaných ,, na Kohoutě ,,. Neúčast nepřátelských týmů i samotných hráčů Ujet vedl spíš ke komornímu stylu hry. Doba trvání celé akce byla značně zkrácena i kvůli podcenění počasí a tedy i rychlejšímu úbytku energie z baterií některých hráčů.

(Hra probíhala formou recyklace "společného návratu")

2. útok na Mokré...

V sobotu 13.09.2008 se konala již v pořadí druhá akce ve vojenském prostoru Mokré. Díky nedostatku aut zúčastnění hráči přijížděli s větším  časovým odstupem. Když už tedy byly jednotky UJET,Lhoty a Fallen připraveny, nastala přetěžká domluva s veliteli a hráči Budějovických týmů. Nakonec bylo dohodnuto spojení a opáskování hráčů z Týna a okolí k UJET a tedy k české straně. Opět se objevil fantom nepřiznávání zásahů, špatné komunikace mezi týmy, nepochopitelné ukončování her a samozřejmě frendlyfire,vetšina těchto problémů byla spíše výsadou jednotlivců nikoli celých skupin, ale toto vše  kazilo celkový dojem.  

(Hra probíhala formou do posledního )

 Bitva tří armád...

Ve velmi slunečném sobotním odpoledni 6.9.2008 se konala hra v nedalekém Bohunickém lese. UJET bez účasti celého velení navrhl nový způsob hry ,, týmový deathmatch,,. Bránící tým musí udržet vlajku a dva týmy útočné ji naopak najít a dobýt. Úderné jednotce se napoprvé podařilo získat vlajku z držení Fallen a předběhnout Lhotecké povstalce. Druhý pokus o získání vlajky tentokrát z Lhoteckého vlastnictví byl směřován ze dvou směrů avšak neúspěšně. Do třetice se UJET stal bránící jednotkou a po prudkých bojích se vlajku podařilo udržet. Konec patřil rychlému spojenému útoku Lhoty a UJET proti hráčům Fallen.

(Hra probíhala formou do posledního + získání vlajky)

Další střet s protivníkem!

30.08.2008 byl domluven sraz na další airsoftovou akci. Naším cílem byl oblíbený vojenský prostor ve Hvožďanech. UJET posílen o hráče Chmy stál proti rovnocenným protivníkům z Lhoty, kteří byli spojeni s 2.polovinou bývalé SBSA. První hru se UJET nechal trochu zaskočit intenzitou protivníkova útoku, ale přesto bojoval až do časového limitu. Další hry už byly zkouškou nové formy hry na VIP. Poprvé se úderné jednotce povedlo dostat chráněnou osobu až k vítězné hranici, ale nepodařilo se jí prorazit poslední obranný val. Poté se role otočily a UJET se podařilo zneškodnit VIP  v polovině cesty do bezpečí. Kvalita hry a její členitost tedy byla posunuta opět o malý kus vpřed.

(Hra probíhala formou do posledního + ochrana VIP)

UJET ovládl džungli!

Kolem jedné hodiny v sobotu 23.08.2008 se v Bohunickém lese začaly scházet týmy k víkendové akci. UJET se rozdělil do dvou skupin a zaútočil na tábor povstalců, kde se podařilo zajistit vlajku. Druhou hru dokázala úderná jednotka držet pozice celý časový limit. Do třetice se znovu útočilo a Ujet zvolil útok na zteč, jehož druhé vlně se znovu podařilo zajistit vlajku. Konec akce byl důstojně zakončen rychlým deathmatchem.

(Hra probíhala na časový limit 2hodin s recyklací)

Déšť opravdovým nepřítelem!

I přes nepříznivé počasí se v sobotu 16.08.2008 sešla malá skupinka hráčů, která se vydala vstříc vojenskému prostoru ve Hvožďanech. Tento měsíc je zřejmě nakloněn kolizím a plechy se mačkaly i tento víkend. Bahno a neustávající déšť se podepsali na morálce a proto byly manévry po několika málo hrách ukončeny. Poděkování patří zejména těm, kteří nezůstali doma a zúčastnili se akce. 

(Hra probíhala formou do posledního )

Boj na neznámé půdě..

V sobotní ráno 9.8.2008 se UJET společně se svými protihráči z Lhoty pod Horami a S.B.S.A vydal vstříc vojenskému prostoru Mokré u Českých Budějovic. Celý přesun trochu trpěl nekoordinovaností, což dokládala i kolize aut povstaleckého týmu. Ve hře ovšem  všechny jednotky z Týna a okolí podávaly srovnatelné výkony jako ostatní Budějovické týmy i přesto, že doplácely na neznalost terénu.

(Hra probíhala formou do posledního na časový limit 1hodinu)

Červený vrch opět pod palbou!

V sobotu 2.8.2008 se na Červeném vrchu znovu ozývala střelba. Kopcovitý terén a dusné počasí odradilo všechny nepřátelské jednotky a tak se UJET rozdělil a hrálo se ,,všichni proti všem“. Nedostatek hráčů a naopak nadbytek houbařů dokresloval každoroční situaci řídnutí Airsoftových řad. Celá hra byla dobrou fyzickou i psychickou průpravou.

(Hra probíhala formou deathmatch)

 Mezery doplnila CHMA ..

V letní den 25.07.08 se uskutečnil jeden z řady útoků na Dobšický vojenský areál. Rozvržení sil u zúčastněných jednotek byl sice na počet  v nepoměru, ale to Úderné jednotce vaz nezlomilo. Kamenem úrazu byl nedostatek lidí z A a B týmu a pro doplnění musel komisař sáhnout k zálohám Chmy, která byla rovnocenným společníkem v boji proti znepřáteleným jednotkám S.B.S.A. a Lhoty pod Horami. Protivník nejdříve zneškodnil naše pozice ze zálohy a poté drtivě zmařil snahy UJET o návrat do ztracených pozic.

(Hra probíhala formou do posledního)

UJET nepřátelské pozice neprolomil!

Dne 19.7.2008 se v Čihovickém lese odehrála krátká bitva o hlavní stan obránců. Jednotka z Lhoty pod Horami s týmem S.B.S.A. (dohromady osm lidí) drželi po celé tři hodiny své obranné pozice a nedovolili českým řadám (v počtu sedmi a později pěti osob) proniknout do svého středu. Zpočátku se útočníci pokusili zaútočit z obou stran, avšak hlídka vyslaná na východní svah údolí byla objevena a záhy zneškodněna. Hlavní nápor proto směřoval na západní svah u potoka, kde obránci kontrolovali celou oblast z vyvýšeného bodu. Ten během hry dokázal UJET dvakrát dobýt a krátce držet. Ve stejnou chvíli se část útočníků pokusila probít přes obranné pozice východního svahu kopce a překvapit nepřítele, ale ani tento manévr se nepodařil. Oddíly S.B.S.A a Lhoty pod Horami nakonec po tvrdém boji zvítězily!

 
"Běžeti po rovině dovede i slepá kobyla" (České přísloví)